LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kosova merr “frymë lirisht”/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve me Covid 19, asnjë viktimë

16 Tetor 2021, 13:27, Kosova & Bota CNA
Kosova merr “frymë lirisht”/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm 15 raste të reja me Covid 19 dhe nuk ka patur asnjë viktimë.

Autoritetet shëndetësore kanë thënë se më 16 tetor, 56 persona janë shëruar derisa 745 persona janë ende aktivë në koronavirus.

Prej nisjes së fushatës së vaksinimit 666.265 persona janë vaksinuar plotësisht kundër këtij virusi derisa 831.143 persona kanë marrë dozën e parë.

Deri më 16 tetor në orën 15:00 është vaksinuar plotësisht 37 për qind e popullsisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga