LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horror/ Deputeti Britanik goditet disa herë me thikë

15 Tetor 2021, 13:30, Kosova & Bota CNA
Horror/ Deputeti Britanik goditet disa herë me thikë

Një ngjarje horror ka ndodhur në Leigh të Britanisë së Madhe.

Deputeti Britanik David Amess është goditur disa herë me thikë gjatë disa takimeve që po kryente në Leigh.

Deputeti konservator 69 vjeçar, ishte duke mbajtur një fjalim në kishën metodiste Belfairs, në Eastwood Road North para se të sulmohej.

Agresori kishte fshehur thikën, kishte hyrë në ndërtesë dhe qëlloi deputetin disa herë më thikë.

Pjesëmarrësit në takime dhe stafi i tij ishin dëshmitarë të goditjes me thikë dhe thirrën shpejt policinë e cila shkoi menjëhërë në vendin e ngjarjes. Mësohet se policia arrestoi të dyshuarin në vendngjarje.

Nuk dihen ende arsyet e këtij sulmi./CNA.al 

Lajmet e fundit nga