LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Treni përplas makinën në Kosovë/ Plagosen 6 persona

11 Tetor 2021, 19:04, Kosova & Bota CNA
Treni përplas makinën në Kosovë/ Plagosen 6 persona

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Klinë të Kosovës, ku një tren është përplasur me një makinë.

Sipas asaj që raportohet, lajmi është konfirmuar nga autoritetet policore, të cilat kanë nënvizuar se të 6 të lënduarit po marrin trajtim mjekësor në spital.

?Sot me datë 11.10.2021, rreth orës 18:00, Policia është informuar për një aksident trafiku në mes trenit të udhëtarëve dhe një veture, si pasojë e këtij aksidenti 6 persona kanë pësuar lendime trupore të njejtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë?, thuhej në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga