LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U helmuan nga alkooli/ 34 viktima në Rusi, dhjetëra të tjerë në gjendje të rëndë

10 Tetor 2021, 20:36, Kosova & Bota CNA
U helmuan nga alkooli/ 34 viktima në Rusi, dhjetëra të tjerë

34 persona kanë humbur jetën në Rusi pas një helmimi masiv, që dyshohet të jetë shkaktuar nga alkooli.

Autoritetet lokale kanë bërë të ditur se dhe 24 persona të tjerë janë duke u trajtuar në spitalet rajonale të vendit. Policia ka arrestuar 10 persona deri më tani.

Mësohet se 7 prej personave që po trajtohen në spital janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mijëra shishe alkool të dyshuara janë sekuestruar në dyqanet dhe magazinat në rajon. Testimet treguan se shumë prej atyre shisheve përmbanin metanol vdekjeprurës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga