LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulm terrorist në Norvergji/ Disa viktima dhe të lënduar

13 Tetor 2021, 19:24, Kosova & Bota CNA
Sulm terrorist në Norvergji/ Disa viktima dhe të lënduar

Një sulm terrorist me disa të viktima dhe të lënduar ka ndodhur në Kongsberg, 84 km lag kryqytetit të Norvegjisë, Oslo.

“Mund të konfirmoj që disa janë plagosur dhe vrarë”, – tha shefi i policisë në Kongsberg, Øyvind Aas.

Sipas tij, të gjithë të vdekurit dhe të lënduarit janë goditur me hark dhe shigjeta, gjë që e ka bërë situatën tepër dramatike.

I njëjti zyrtar tha se deri tani një person i dyshuar për krim u ndalua, ndërsa aksioni vazhdon për të ndaluar persona të tjerë të përshirë në këtë akt të çuditshëm terrorist.

Lajmet e fundit nga