LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bill Clinton shtrohet në spital/ Ish presidenti nën kontrollin e mjekëve

15 Tetor 2021, 06:38, Kosova & Bota CNA
Bill Clinton shtrohet në spital/ Ish presidenti nën kontrollin e

Zëdhënësi i Bill Clinton ka njoftuar se ish presidentit amerikan,75 vjeç është shtruar në një spital në Kaliforni të martën duke theksuar se COVID19 nuk është arsyeja.

CNN raporton, se ai po trajtohet në Njësinë e Kujdesit Intensiv për një infeksion të mundshëm të gjakut të njohur si ?sepsë? të shkaktuar nga infeksioni i traktit urinar.

Ndër të tjera zëdhenësi i tij është shprehur se gjëndja e tij është stabilizuar duke falenderuar të gjithë stafin mjekësor që u kujdes për ish-presidentin.

“Ai është stabël. Jemi falënderues për mjekët, infermierët dhe stafin që i japin atij kujdes të shkëlqyeshëm?, është shprehur zëdhënësi i ish presidentit Clinton./CNA.al

Lajmet e fundit nga