LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata pandemike në Kosovë/ Asnjë viktimë, ja sa raste të reja me Covid 19 janë regjistruar në 24 orët e fundit

14 Tetor 2021, 13:47, Kosova & Bota CNA
Situata pandemike në Kosovë/ Asnjë viktimë, ja sa raste

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar shifrat duke zbuluar se në 24 orët e fundit janë shënuar 31 raste të reja me coronavirus, ndërsa bëhet e ditur se nuk ka patur asnjë viktimë.

Sipas raportit të saj ditor, rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 2,332 mostrave. Në 24-orëshin e fundit nuk u regjistrua asnjë viktimë, ndërsa u shëruan 150 pacientë. Raste aktive me koronavirus aktualisht janë 924.

Që nga fillimi i pandemisë, pranverën e vitit të kaluar, në Kosovë janë konfirmuar gjithsej mbi 160,000 raste me koronavirus dhe 2,973 viktima. Kosova ka nisur fushatën e vaksinimit në fund të marsit.

Deri të enjten, mbi 654,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht./ CNA.al

Lajmet e fundit nga