LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Autobusi përfundon në kanal/ Plagosen 5 persona në Maqedoninë e Veriut

15 Tetor 2021, 14:22, Kosova & Bota CNA
Autobusi përfundon në kanal/ Plagosen 5 persona në

Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut.

Pranë fabrikës ?Kromberg dhe Schubert? në fshatin Zhabeni, në rrugën për në Manastir, një autobus ka përfunduar në kanal, ku si pasojë janë plagosur rëndë 5 persona.

Mediat maqedonase raportojnë se të plagosurit pasi kanë marrë mjekim, kanë lënë spitalin.

Mësohet se autobusi që doli nga rruga duke përfunduar në një kanal, transportonte punonjës të fabrikës ?Kromberg dhe Schubert? . Deri më tani nuk dihen rrethana te ngjarjes në fjalë./CNA.al

Lajmet e fundit nga