LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Mafia e plehrave helmoi Fierin”/ Berisha: Kanë vjedhur miliona euro

21 Shtator 2021, 16:31, Politikë CNA
“Mafia e plehrave helmoi Fierin”/ Berisha: Kanë vjedhur miliona

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në Fier është ndalur edhe tek koncesioni për inceneratorin, e këtij qyteti.

Berisha para demokratëve, ka hedhur akuza të forta, ndërsa u shpreh se janë vjedhur miliona euro nga taksat e qytetarëve.

Duke u ndalur tek djegia e mbetjeve, në muajin korrik, Berisha tha se ?Pësuat helmimin më të paparë në historinë e Fierit nga plehrat.

Mafia e plehrave me në krye Edi Ramën ka vjedhur qindra milionë euro nga taksat e shqiptarëve.?.

Më tej ai tha se ?Sot Shqipëria, shqiptarët, në të gjitha rekordet janë kampionë për zi në Europë dhe më gjerë. Sot kafshata e gojës në Shqipëri kushton 80 herë më shumë proporcion se në vendet e BE.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga