LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përjashtimi i Berishës/ Salianji: Nuk më duket si vendim i Lulit

21 Shtator 2021, 11:55, Politikë CNA

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka komentuar vendimin e kreut të PD, Lulzim Basha i cili përjashtoi nga grupi parlamentar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Në një intervistë për emisionin ?5 pyetje nga Babaramo?, Salianji ka deklaruar se vendimi ?Berisha? nuk i dukej si vendim i Lulzim Bashës.

?Nuk më duket një vendimmarrje e Lulzim Bashës?, është shprehur Salianji, i cili është pyetur për çështjen më të përfolur së fundmi jo vetëm në selinë blu por edhe jashtë saj.

Kujtojmë se vendimi personal i Bashës, ka shkatuar reagime të shumta në PD dhe çdo ditë e më shumë po shtohen zërat që bëjnë thirrje për largimin e Bashës si drejtues i PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga