LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha publikon videon/“Moment historik në mbrojtje të sovranitetit”

21 Shtator 2021, 09:38, Politikë CNA

?Foltorja me demokratët? do të zbresë sot në Fier, ashtu siç ish Kryeministrit Sali Berisha ka njoftuar dy ditë më parë.

Disa orë para takimit, Berisha, me anë të postimit të një video në rrjete sociale, ka dalë me një mesazh për demokratët .

?Një përshëndetje të përzemërt të dashur miq me këtë video të një momenti historik, të mbrojtjes së sovranitetit të zgjedhësve, parlamentit dhe vendit! Rroftë Shqipëria?, shkruan Berisha..

Në videon e hedhur në rrjete sociale, shihet Berisha,  i cili është rrethuar nga qindra mbështetës, të cilët e prisnin jashtë Kuvendit, ditën e nisjes së legjislaturës së re me 10 Shtator 2021.

 ?Sot nis beteja jonë për shpëtimin e Partisë Demokratike dhe të Shqipërisë nga pazaret e turpshme, nga pazaret e fëlliqura të Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

Partia Demokratike do dalë nga kjo betejë më e fortë dhe më e sigurt,?  deklaron Berisha në video./CNA.al

Lajmet e fundit nga