LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Janë bashkë për karrigen dhe financat"/ Topalli "shigjeton" Ramën dhe Bashën

20 Shtator 2021, 19:14, Politikë CNA
"Janë bashkë për karrigen dhe financat"/ Topalli

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka deklaruar se kreu i PD Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama, bashkëpunojnë në të gjitha kuptimet.

E ftuar në emisionin ?Now? me eksperten e komunikimit,  Erla Mëhilli, Topalli tregoi se Basha po shfrytëzon vulën e PD, për të qenë në krye të PD dhe në opozitë.

Ajo thekson se PD ka kohë që jeton në një krizë identiteti dhe një krizë të fshirjes të vlerave dhe parimeve kryesore në të cilat ajo është ngritur.

Mendoj se të gjitha qënia bashkë e figurave për interesa të tyre të karrigave janë momente për të refezuar. Janë bashkë në të gjitha kupitmie, karrigia, financat. Ai shfrytëzon vulën e asaj që dikur ishte PD për të qene në krye të asaj që quhet PD dhe në opozitë. Ka kohë që jeton në një krizë identiteti përfaqësimi dhe një krizë fshirjes të vlerave dhe parimeve kryesore në të cilat ajo është ngritur“, shprehet Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga