LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Nuk lejoj kongres anti-Amerikan’/ Noka: E turpshme! Basha fyeu bazën e PD

20 Shtator 2021, 19:56, Politikë CNA
‘Nuk lejoj kongres anti-Amerikan’/ Noka: E turpshme! Basha fyeu

Deputeti demokrat Flamur Noka tha se Basha fyeu  bazën duke i thënë se nuk lejon ?kongres anti-Amerikan?.

Sipas tij, kjo shprehje është edhe më e rëndë se vendimi për përjashtimin e Berishës.

I ftuar në Report tv,  Noka tha se i ka kërkuar sqarim Bashës, por ai ka heshtur si gjithmonë duke ndërruar diskutim.

 ?Unë kongres anti-amerikan nuk lejoj në këtë parti tha ai. Kjo është edhe më e rëndë se përjashtimi i Berishës. Është më diabolike shprehje që kam dëgjuar në këtë parti. As Nano dhe as Rama nuk ka denjuar ti thotë bazës demokratike si anti-Amerikane! Kjo është e turpshme, tërhiqe sepse po fyen PD i thashë, por siç e ka zakon , hesht?, tha Noka./CNA.al

Lajmet e fundit nga