LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“O kriminelë”/ Ish-ministri i Ramës tregon skandalin: Mashtrim, me miliona euro përfitime

20 Shtator 2021, 12:11, Politikë CNA
“O kriminelë”/ Ish-ministri i Ramës tregon skandalin:

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Ylli Manjani ka hedhur akuza të forta në lidhje me produktet farmaceutike, që shiten në vendin tonë.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani hedh dyshime të forta, se bëhet fjalë jo vetëm për vjedhje, por mashtrime të rënda me pasoja kriminale.

Sipas Manjanit, nëse kërkoni prova të krimit shtetëror, ilaçet që shesin nëpër farmaci, janë një provë, me miliona euro përfitime.

?O kriminelë!

Të organinuar madje!

Hapni tregun! Lejoni farmacitë të shesin ilaçe perëndimore. Ilaçe që bëjnë efekt, jo pisllëqe që medemek kushtojnë pak!!!

Se nuk ka asnjë llogjikë që ilaçi që blihet 15 euro në Europë të kushtojë 3 euro në Shqipëri! Qartësisht nuk është i njëjti ilaç!!!

Më tej akoma, ilaçi që qeveria vetë e pranon me çmim reference 20 euro, na u shitka në farmaci me 4 euro!!! Me çfarë vaji e uthulle hahet ky mashtrim!

Sigurisht që ai që shitet në farmaci nuk është ilaç, por VJEDHJE me MASHTRIM! Pasoja është kriminale.

Pa folur këtu për trajtimin çnjerzor kolektiv që stimulohet nga mos menaxhimi i efekteve anësore dhe mos lejimi i formave alternative të marrjes së medikamenteve. (Ilaçet nuk serviren vetëm në tableta sot?)

Doni krim shtetëror, këtu e keni.

Me miliona euro përfitime.

Nuk blejmë dot gjithmonë e çdo gjë jashtë shteti, dreqi e mori!?-shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga