LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qeveria betohet tek Presidenti i shkarkuar”/ Plas humori në rrjet, fotot më pikante

20 Shtator 2021, 11:56, Politikë CNA
“Qeveria betohet tek Presidenti i shkarkuar”/ Plas humori në

Të shtunën, kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij bënë betimin tek Presidenti Ilir Meta.

Ky i fundit ishte betuar para 25 prillit se nuk kishte shanse ta dekretonte Ramën si kryeministër.

Nga ana tjetër, disa kohë më parë, Kuvendi ka shkarkuar Metën nga detyra, ndërsa tani Rama betohet tek presidenti i shkarkuar.

Këto ngjarje, por edhe zhvillime të tjera të politikës, nuk mund t?iu shpëtonin faqeve të humorit në rrjetet sociale.

Më poshtë disa nga memet më pikante:/CNA.al

Lajmet e fundit nga