LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një “zombi” që u ekzekutua nga aleati i tij kryesor"/ Ish-presidentit nuk i del inati me Berishën

20 Shtator 2021, 07:55, Politikë CNA
“Një “zombi” që u ekzekutua nga aleati i tij

Ish-presidenti Bamir Topi ka komentuar përplasjet e fundit, mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, pasi ky i fundit me një vendim personal dhe të pakonsultuar e përjashtoi nga grupi parlamentar.

I ftuar në ?Dita Jonë?, në A2 CNN, ish-presidenti Topi, ka folur me tone të forta në drejtim të Berishës.

I pyetur se kush do të mbijetojë në këtë ?betejë? Berisha-Basha, Bamir Topi tha se ish-kryeministri është ekzekutuar politikisht nga aleati i tij kryesor.

?Nuk jam cinik, por është në terma politik. Sot, beteja e Berishës është betejë postmortum, është një zombi që lëviz në terrenin politik shqiptar, pasi është ekzekutuar politikisht nga aleati i tij kryesor. Sa vjen dhe drama e tij zgjerohet. Në këtë periudhë të vetmisë politike, ai kërkon të ndjehet me njerëz edhe pse e di shumë mirë që përballë ka një mur të madh, i cili nuk është Basha. Basha, nga partnerët, nuk ka besueshmëri. Këtu do të kemi një përballje shumë të çuditshme?.-tha Bamir Topi./CNA.al

Lajmet e fundit nga