LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Luli po ruhet nga Qeveria, si monument kulture”/ Ish-Ministri: Basha rrënoi edhe Opozitën

19 Shtator 2021, 07:11, Politikë CNA
“Luli po ruhet nga Qeveria, si monument kulture”/ Ish-Ministri:

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se kjo opozitë s?ka më pikë kredoje, është e pabesueshme për qytetarët.

?Ja pra dëmi që sjell një opozitë që nuk e beson askush që është opozitë!

 Megjithë përpjekjet ekzibicioniste të qeverisë dhe mjeshtrave të propagandës që ajo ka, për të tërhequr vemendjen me qese në xhep; me fjalime idiote në Parlament; me vendime gjasme antiluks dhe njëkohësisht me lajme mbi makinën super luks të Ramës, prap qeveria nuk bëhet më lajm?

 S?ka sesi, sepse të gjithë e dinë se këto janë muhabete kot. Sepse asgjë nuk ndryshon. Sepse qeveria ka në borderonë e saj opozitën.

 Edhe sikur të thotë mrekullira, kjo opozitë ska më pikë kredoje publike. Aq më tepër kur njëri i bie gozhdës e tjetri patkoit?, shkruan Manjani në rrjete sociale.

Sipas Manjanit, s?ka se si të ketë një opozitë të bashkuar, kur Lulzim Basha i merr vendimet vetë, pa pyetur askënd.

?Zaten kur Luli i merr vendimet vetë, pa pyetur njeri ska se si të ketë një opozitë të bashkuar. Përkundrazi?

Mbi të gjitha kur opozita shantazhohet, qetësia e atij që keqqeveris nuk është më as lajm!

Dëm e shkuar dëmit, i bën tashmë personalisht Lulzim Basha opozitës dhe gjithë veprimit opozitar.

Luli tashmë është monument i rëndësisë së veçantë që ruhet nga qeveria dhe mbështetet nga propaganda e saj?, shkruan më tej Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga