LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

'Zgërdhirja' e deputetëve në Kuvend/ Korreshi gati fjalimi me ‘doza të forta’, leksion dhe për Bashën

18 Shtator 2021, 17:38, Politikë CNA
'Zgërdhirja' e deputetëve në Kuvend/ Korreshi

Deputeti i PD Saimir Korreshi, fjalimi i të cilit shkaktoi të qeshura në sallën e kuvendit pak ditë më parë, mes të cilëve ishte edhe vetë kryedemokrati Basha por edhe ?lulushjanët? e tjerë, është përfolur sot se ka dhënë dorëheqjen.

Për këtë CNA.al, pyeti vetë Korreshin, i cili e mohoi në mënyrë kategorike, duke shtuar se ishte duke bërë gati fjalimin e radhës.

Korreshi tha se mandati është i lushnjarëve dhe dorëheqjen do e japi vetëm po e kërkuan ata, duke i dhënë kështu një leksion edhe kryedemokratit Basha.

?Nuk është aspak e vërtetë, është një triller, e para. E dyta, mandati s?është i imi, është i lushnjarëve, kështuqë vetëm kur ta kërkojnë atë do ta mund ta lë unë.

S?është diskutuar dhe as nuk e kam çuar ndonjëherë nëpër mend. Unë po bëj gati fjalimin e radhës.?

I pyetur se si do të jetë fjalimi i radhës, Korreshi u përgjigj ?Me doza më të forta. Do të preken më fort të gjitha problematikat që ka Lushnja.

Ajo që thash unë nuk është as 0.1% e asaj prej të cilës vuan Lushnja. Lushnja është kthyer në fshatin e Fierit, që do të thotë, ka mungesë institucioni, mungesë përfaqësimi qëndrorë dhe lokal. Lushnja është lënë ?sikur e kanë inat?, gjë që mua dhe lushnjarëve na ka irrituar gjithë kohës kjo pjesë.

Do fokusohet përsëri tek bujqësia dhe këto gjërat që prekin lushnjarët dhe që Lushnja ka zakonisht?, theksoi ai.

I pyetur nëse u ndje keq kur Basha ?zgërdhihej? në Kuvend, ndërsa ai mbante fjalimin, Korreshi tha se ishte keqkuptim dhe se përfaqëson vetëm ata që e kanë votuar.

?Është një keqkuptim shumë i madh. Unë e kam sqaruar dhe dje, kështuqë për mua s?ka asnjë rëndësi. Unë përfaqësoj ata që më kanë votuar dhe nuk i stepem asnjë gjëje.

Ne gjatë gjithë darkës kemi pasur momente që kemi shkëmbyer batuta dhe ndoshta dhe kur hyri ato kanë qenë sipasoja. Për tjerat pyetet vetë kryetari?, përfundoi Korreshi./CNA.al

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga