LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama i prerë për punësimet në shtet/ Urdhëri për kabinetin

18 Shtator 2021, 08:49, Politikë CNA
Rama i prerë për punësimet në shtet/ Urdhëri për

Kryeministri Edi Rama ka njohur kabinetin e ministrave me Kodin Etik që duhet të zbatojë secili prej tyre. Ndër të tjera, Rama nënvizoi se marrëdhënia e ministrave me administratat që përfaqësojnë duhet të jetë etike.

Kryeministri theksoi se nuk do të lejohet që të mbushin vende pune me njohje personale por do angazhohen të rinj të talentuar dhe profesionistë.

?Marrëdhënia e ministrit me adminitratën që përfaqëson duhet të jetë etike. Pavarësisht atutoritetit tuaj nuk do të lejohet të mbushni vende pune me njohje personale, por do angazhohen të rinj të talentuar dhe profesionistë?, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga