LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salianji mesazh demokratëve/ Asnjë fjalë për Berishën e Bashën

18 Shtator 2021, 07:14, Politikë CNA
Salianji mesazh demokratëve/ Asnjë fjalë për Berishën e

Deputeti i Lulzim Bashës, Ervin Salianji, i ka drejtuar një mesazh demokratëve, duke iu dhënë atyre porosi.

Në një postim në rrjetet sociale, Ervin Salianji i porosit demokratët të mos thonë asnjë fjalë për Bashën dhe as për Berishën.

?Ka nga ata të marrë që ëndërrojnë shkrirjen e Partisë Demokratike, apo nga ata që thonë se Partia Demokratike e ka mbyllur misionin e saj. Do të zhgenjeheni shumë shpejt. Partia Demokratike është partia më e suksesshme e tranzicionit shqiptar. Më kot shpresoni ta zhbëni këtë histori. PD jo vetëm që përbën historinë më të bukur të dekadave të fundit të historisë së Shqipërisë, por është padyshim dhe e ardhmja e saj, pasi është e vetmja forcë politike që mund ta zhvillojë dhe ta cojë përpara këtë vënd. Prandaj kam një thirrje për të gjithë demokratët : Ndihuni krenar që jeni demokrat, ndihuni krenar per partinë tuaj dhe për vlerat që ajo ka përfaqësuar dhe gjithmonë do të përfaqësojë.?-shkruan Ervin Salianji./CNA.al

Lajmet e fundit nga