LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha drejt shkarkimit/ Kreu i PD në panik, ikën nga gazetarët

17 Shtator 2021, 13:46, Politikë CNA

Pas maratonës së Kuvendit, kreu i PD, Lulzim Basha, ka dhënë një deklaratë para mediave.

Basha i është shmangur pyetjes së gazetarëve përsa i përket deklaratave të ish kryeministrit Sali Berisha, i cili gjatë takimit me demokratët tha se do të kërkojë që të mblidhen 1500 firmat e nevojshme të delegatëve për të mbledhur Kuvendin Kombëtar, në mënyrë që për përjashtimin e tij nga ana e kryetarit Luzlim Basha, të vendosin forumet.

I pyetur se nëse ka frikë nga shkarkimi ai iu shmang pyetjes duke u shprehur se,  se partneriteti i PD me SHBA mbetet i pacënueshëm në interesin më të mirë demokratëve shqiptarë dhe në interes të së ardhmes dhe theksoi se nuk ka më kthim pas.

?Nuk kam asgjë për t?i shtuar asaj që kam deklaruar një javë më parë sa i përket kontributit të Sali Berishës për zhvillimin e Shqipërisë, demokracisë dhe aleancës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Por dua të jem fare i qartë, aleanca dhe partneriteti i Partisë Demokratike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duhet dhe do të mbetet i pacenueshëm në interesin më të mirë të demokratëve shqiptarë, në interesin më të mirë të së nesërmes së Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Dhe për këtë arsye ne së bashku me të gjithë shqiptarët që me zi po presim ndryshimin, do të bëjmë gjithçka për ta realizuar aspiratën e tyre për ndryshim. Nuk ka kthim pas“, u shpreh Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga