LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi për Berishën/ Basha “trimërohet”, nuk tërhiqet

17 Shtator 2021, 13:37, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar sot se nuk do të tërhiqet nga vendimi i tij personal, për përjashtimin e Sali Berishës, nga grupi parlamentar i PD-së.

Në një deklaratë për mediat, Basha sërish vijoi ti qëndrojë deklaratave të tij, se përjashtimi i Berishës është bërë për shkak të amerikanëve.

?Nuk kam asgjë për t?i shtuar asaj që kam deklaruar një javë më parë sa i përket kontributit të Sali Berishës për zhvillimin e Shqipërisë, demokracisë dhe aleancës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por dua të jem fare i qartë, aleanca dhe partneriteti i Partisë Demokratike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duhet dhe do të mbetet i pacenueshëm në interesin më të mirë të demokratëve shqiptarë, në interesin më të mirë të së nesërmes së Shqipërisë dhe shqiptarëve.?-tha Basha.

I pyetur nga gazetarët, në lidhje me një deklaratë të Berishës, i cili e cilësoi si ?ish-lider?, Basha tha se ?Ne së bashku me të gjithë shqiptarët që me zi po presim ndryshimin, do të bëjmë gjithçka për ta realizuar aspiratën e tyre për ndryshim. Nuk ka kthim pas!”/CNA.al

Lajmet e fundit nga