LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Shejtanë të rilindur”/ Murrizi “masakron” Ramën dhe Bashën: Si nuk iu vjen turp, o tradhëtarë

17 Shtator 2021, 12:31, Politikë CNA

Ish-deputeti demokrat, Myslim Murrizi ndërsa komenton seancën e djeshme parlamentare, ka ironizuar duke thënë se ?parlamenti u mblodh në një ditë feste?.

Në një postim në rrjetet sociale, Murrizi shkruan se 16 shtatori është dita e Konferencës komuniste të Pezës.

Më tej, Murrizi ka hedhur akuza të forta si ndaj kryeministrit, por edhe ndaj opozitës, të cilët i quan tradhëtarë.

?Qeveria Rama 3 dhe ?Opozita? Basha pa numër, u votbësua në një dite të ?shejnte?

16 shtatori dita e Konferencë komuniste të Pezes.

Ehhhh sa të kamufluar janë këta shejtanë komunistesh të rilindur dhe ish komunistët dhe spiunët e sigurimit, e bijtë dhe kopilet e tyre që gjoja janë në opozitë.

Po si more qafirë harruat të shkonit në Pezë dje me shall të kuq në qafe e me ylle ne balle??

Po a nuk ju vjen zor more ? tradhëtare? ?????-shkruan Murrizi.

Më tej, ai shigjeton edhe presidentin Meta, ndërsa shkruan se ?Po mirë ju 140 galaktikë e intelektu-hal që ligjeruat mbreme gjithe natën derisa kenduan gjelat ne saba, fjalime ?perrle?, mbresëlënëse e plot kuptim, sharm, humor, ironi e sarkazem te holle që vetem mendje gjigante e juaj mund ti prodhoje, qe ishit te zene e nuk mundeshit dot te ishit prane zjarreve imituese ne Pezë.

Po Presidenti dhe shoqata e veteranëve të enverit pse nuk ishin mbrëmë ne Pezë???

Ehhh sa kanë pritur gjith naten ?veteranet? e luftës per te shtrenguar duart me udheheqesit dhe per te bere foto prane zjarreve me idhtaret e komunizmit te shperndare si copa m…. ne çdo parti e çdo cep te politikes se ketij vendi?.

Më tej, Murrizi vijon ironinë e tij, duke shkruar se ?Veterane tamam nuk ka më se me i riu partizan duhet te jete 93 vjeç sot pra ai qe ka qene 16 vjeç ne vitin 1944, por ? veteran? imagjinare ose trashgimtare te veteraneve jane merzitur shume nga harresa qe ju bete mbreme

Por besoj qe do ju mirekuptojne se ju kishit mbledhje ? pleniumi? mbreme ne ? kuvendin popullor? dhe per popullin folet e diskutuat deri ne 6:00 te sabaut.?.

Gjithashtu Murrizi shkruan se debati gjithë natën mbrëmë nuk u bë për popullin, por vetëm për karriget e tyre.

?Per popullin u ? grindet? u ?vrate? e u ?prete? gjithe naten me njeri tjetrin qe ti tregonit popullit se kush e do me shume e kujt i bien shtate pike ne b… per kete popull

Po mire more mire ju ,se ishit te zene deri ne fyt me pune e shume te ngarkuar me halle qe nuk shkuat dot mbreme ne Peze rreth zjarreve partizane, po keta shejtan ambasadore qe nuk kane lene zyre pa hyre dhe zyrtare pa takuar e pa bere selfije keto dite, si ju ka shpetuar ky rast??????

O te nderuar Ambasadore!

A e dini apo nuk e dini ju rendesine e 16 shtatorit te vitit 1942?????

Ejjjjj eshte konferenca e Pezes more te nderuar, dhe nuk eshte shaka

Eshte mbledhja e dyte me e rendesishme e komunisteve Shqiptare pas 8 nentorit 1941, dhe ju nuk begeniset te shkonit 2-3 ore pas zjarrit ne Peze????

Po pse more e neglizhuat???

Po Peza 20 min larg ambasadave eshte

Ju nuk keni lene mal e koder, qytet e fshat, perrua e lum pa shetitur, ne çdo cep te Shqiperise dhe nenvleftesuat mbreme Pezen????

Po edhe ne Peze ka fiq, ka raki rrushi, ka kafe turke dhe ekspres, ka Qytetare qe mund tu tregojne me mire se kushdo se çfare ka qene komunizmi, ka maturante qe enderrojne per tu bere gjygjtare e prokurore, ka fermere qe punojne gjithe diten, ka njerez qe nuk kane vjedh kokerr leku nga taksat e Shqiptareve, ka BURRA dhe GRA shume here me te mire e me te paster se keta m…. qe keni takuar e takoni neper zyra e neper selite Tuaja

Ore se po ju bie ne qafe kot me duket, se nuk e keni per detyre por mendova tja kishit bere si qoke qeverise, meqenese ata ishin te zene me pune, por mos ma merni per te keq se nje sygjerim bera, por ju i dini vete si dhe kur behen ? qokat?

Qe ta shlyeni kete gabim fatal qe keni bere mbreme duke mos shkuar ne Peze prane zjarreve partizane, duhet qe Presidenti Meta ta bej ceremonine e betimit te qeverise se re, Rama 3 dhe Opozites galaktike Basha pa numer neser mbrema ne Peze prane zjarreve partizane

Vetem keshtu shkon nderi ne vend dhe qeveria Rama 3 e Opozita Basha pa numer do te quhen pa frike ? pinjolle? te konferences se Pezes 16 shtator 1942 dhe pasardhes te denje te kesaj konference

Rruge tjeter nuk ka!?-përfundon postimin e tij Myslim Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga