LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta në krah të Berishës/ “Shuplakë” Bashës

17 Shtator 2021, 08:53, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta, është pyetur mbi vendimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha, për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentare.

Meta nuk është lëshuar në komente, por është mjaftuar duke thënë se Berisha me vitet bëhet edhe me tepër demokrat.

Duke lënë të kuptohet se nuk e përkrah vendimine Bashës, i cili ishte anti-statutor, por Berishën dhe praninë e tij në PD dhe politikë.

?Berisha është si vera, aq më shumë që koha kalon ai më i lirë dhe më demokrat bëhet?, u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga