LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha akuza Ramës/ Qeveria e re një fatkeqësi kombëtare

17 Shtator 2021, 13:52, Politikë CNA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka reaguar në lidhje me votimin e qeverisë së re.

Basha tha se sot është formalizuar PPP Rama-Doshi-Rakipi, ndersa e cilesoi qeverinë e re nje fatkeqesi kombëtare.

?77 votat e sotme, janë formalizimi i PPP-së, Rama-Doshi-Rakipi bashkë me kriminelët e dosjes 184, të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër dhe të Dosjes 339 të Shijakut bashkë me Rahman Rrajën të njohur ndërkombëtarisht për rekordet e tij kriminale, janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptarë, janë fatkeqësia kombëtare. Qëllimi i kësaj PPP, i kësaj pakice plaçkitësish është të pasurojnë veten e tyre, të mbajnë pushtetin në kurriz dhe në kosto të familjeve shqiptare. Qëllimi ynë është të bëjmë gjithçka për t?i larguar këta armiq të demokracisë nga salla e parlamentit dhe për t?i kthyer shqiptarëve demokracinë, parlamentin dhe qeverisjen e vullnetit të tyre të lirë.?-tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga