LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Karagjozat e Rilindjes dhe Republikës së re”/ Kulluri tregon pse qeshën në Kuvend

18 Shtator 2021, 07:28, Politikë CNA
“Karagjozat e Rilindjes dhe Republikës së re”/ Kulluri

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka komentuar regimet e opozitës dhe mazhorancës në Kuvend, të cilët qeshën gjatë fjalës së deputetit të Lushnjes, Sajmir Koreshi.

Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri shkruan se Basha dhe ?Lulzimsat? e tij qeshin me një deputet të opozitës, I cili është një politikan korrekt.

Më tej, ai shkruan se deputeti Koreshi, përqeshet në parlament, sepse Lushnja nuk ngjan me realitetin e vilave dhe reklamave qe merr kryetari i PD nga rrethi ekonomik i Rames.

?Deputetin Sajmir Koreshi dhe njekohesisht kryetar i PD Lushnje me te cilin qeshnin karagjozat e Rilindjes dhe Republikes se Re, e njoha gjate fushates per zgjedhjet e vjedhura per kryetar te PD!

Pervcse u tregua luajal ne takimet e kandidateve rival te Bashes e duke mos nderhyre ne proces si shume te tjere qe sabotonin takimet, me rezultoi se PD Lushnje dhe Divjake ishin rritur me rreth 5000 vota ne zgjedhjet e 25 prillit!

Per me teper qe foli pardje si deputet zone sipas pikepamjes se tij (dhe kujtdo opozitar) se gjendja ekonomike nen qeverisjen e atyre qe qeshin eshte katastrofe!

Ndaj nuk e kuptoj dot se me cfare qesh Luli dhe Lulzimsat e tij! Se eshte politikan korrekt dhe jo lolo i Luli Bashes, apo pse Lushnja nuk ngjan me realitetin e vilave dhe reklamave qe merr kryetari i PD nga rrethi ekonomik i Rames?

Vetem nje dement mund te qeshe per keto arsye! Pacipesia e perzier me budallallekun e bejne nje njeri apo politikan te papergjegjshem! Ka qelluar qe nje i tille qendron ende ne krye te PD!?-shkruan Edvin Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga