LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi i Presidentit/ Ngjela paralajmëron Metën: Mund ti konfiskohet pasuria

18 Shtator 2021, 16:38, Politikë CNA

Avokati Spartak Ngjela, ka folur për shkarkimin nga parlamenti të Presidentit Ilir Meta dhe vendimin përfundimtar që pritet të marrë për të, Gjykata Kushtetuese.

I ftuar në ?Kjo Javë?,  Ngjela tha se në dëm të presidentit do të ishte nëse çështja shkonte në padi penale, pasi do të kërkohej më pas konfiskimi i pasurive të tij.

?Për mua shenjat janë që Kushtetuesja e shkarkon. Është mirë të mos shkojë në padi penale.

Për shkelje të rënda kushtetuese. Me e rënda e tij është konfiskimi i pasurisë. Ia di unë, ka pallate, me sandalle ka ardhur kur ka qenë zv. kryeministër. I ke parë pallatet, do ia marrin. Kështu thotë ambasadorja amerikane. Ekspertët më kanë thënë mua, që i kanë gjetur 20 mld dollarë, kure populli s?ka të haj bukë. Ata thanë do ia kthejnë popullit shqiptar, le t?ia kthejnë?, tha Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga