LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha mbulon skandalin e Ramës/ Ish-Presidenti zbardh faktet

19 Shtator 2021, 12:08, Politikë CNA

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka lëshuar akuza ndaj Qeverisë. Objekt për akuzat është bërë makina që përdor kryeministri Edi Rama.

?Një skandal tjetër i qeverisë së skandaleve. Baza e skandalit hajnia dhe mashtrimi.

Një gazetare e pakapur, denoncoi Edi Ramën se përdorte prej muajsh një makinë ultra luksoze që sipas medias kushtonte 500 mijë euro (gjysëm milioni pra).

Vetëm pas denoncimit të medias, qeveria tentoi të justifikohet se makinën e ka marrë Partia Socialiste me qera.

Ky është një skandal (i radhës kuptohet) që ngado ta kapësh të bën pis?, ka shkruar Nishani në rrjete sociale.

Por për këtë skandal, siç e quan ai, Nishani ka bërë përgjegjës edhe kreun e PD-së Lulzim Basha, i cili hesht.

“Por selia e Partisë Demokratike pse hesht? Ka frikë? Nuk e quan të rëndësishme ? Nuk ka dëgjuar e parë gjë ? Apo ? ??.. Gjithsesi opozitarizmi, denoncimi i aferave qeveritare, përballja me të keqen nuk është më as monopol e as peng i Kryetarit Peng në selinë e PD?, shkruan më tej Nishani.

Sipas Nishanit, kryeministri i vendit nuk mundet të marrë e as të përdorë makina nga Partia Socialiste.

?Në zyrën e qeverisë e në aktivitetin qeveritar Edi Rama është Kryeministri edhe i shqiptarëve kundërshtarë politik të Partisë Socialiste.

Në punët si kryetar i saj, ai mund të përdorë çdo gjë të PS. Zyra, makina, njerëz, të partisë.

Jo në Qeveri e jo në qeverisje !

 Meqenëse PS e mori përsipër ta mbulojë skandalin e Edi Ramës, duhej që tu tregonte shqiptarëve se sa kushton qeraja e paguar, të bënte publike kontratën e nënshkruar, të nxirrte transaksionin e thesarit të shtetit për pagesën e realizuar, të sqaronte burimin e parave që partia ka shfrytëzuar, etj.,,,etj.,,,

 Por, natyrisht që këto nuk i bën dot, pasi thjesht mashtrojnë, gënjejnë, manipuloinë !

Imagjinoni një Kryeministër i zhytur në skandale, një parti në pushtet që fsheh skandalin me mashtrim dhe një opozitë zyrtare që hesht kokulur !

Çfarë duhet bërë?, shkruan më tej Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga