LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “kërcënon” studentët/ Pa vaksinë, nuk futeni në auditor

20 Shtator 2021, 07:33, Politikë CNA
Rama “kërcënon” studentët/ Pa vaksinë, nuk

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish sot studentët, se nëse nuk vaksinohen nuk lejohen të futen në auditor.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama bën të ditur se tanimë dyert e universiteteve janë hapur për vaksinimin e pedagogëve e studentëve.

?Mirëmëngjes dhe duke ju kujtuar se për të hyrë në auditor vaksinimi është i detyrueshëm, si edhe duke ju njoftuar se tanimë dyert e universiteteve janë hapur për vaksinimin e pedagogëve e studentëve, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag, ju uroj një javë të mbarë.?-shkruan Rama./CNA.al

?Braktisen? universitetet në Shqipëri/ Studentët ikin jashtë vendit, zbardhen shifrat

Lajmet e fundit nga