LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizja e Berishës/ Ish- kryeministri takim të martën në Fier

19 Shtator 2021, 15:36, Politikë CNA
Lëvizja e Berishës/ Ish- kryeministri takim të martën

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, duket se nuk do të tërhiqet nga beteja, sikurse e cilëson ai për rikthimin e demokracisë në PD.

Në kuadër të kësaj lëvizjeje, është njoftuar se ditën e martë (21 shtator) në orën 18:00, Berisha do të zhvillojë takimin e tij në Fier, në ambientet e Albanian University (UFO).

Lëvizja e Berishës e quajtur ?Foltorja?, ka për synim një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur.

Kujtojmë se aksioni i kësaj lëvizjeje ka nisur në Tiranë dhe do të vazhdojnë në të gjitha qytetet e Shqipërisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga