LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Amerika nuk është kundër PD”/ Ish-deputeti tregon të pathënat, ja kush është “armiku” i SHBA

20 Shtator 2021, 08:11, Politikë CNA
“Amerika nuk është kundër PD”/ Ish-deputeti tregon

Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, ka komentuar situatën politike, në të cilën ndodhet kjo forcë politike.

Në një postim në rrjetet sociale, Fatos Hoxha shkruan se Amerika nuk është kundër Partisë Demokratike.

Sipas tij, ?armiku? i SHBA është korrupsioni dhe kultura e pandëshkueshmërisë.

?A fitohen zgjedhjet me Amerikën kundër? ?

Për mua kjo mbetet pyetja e gabuar. Amerika nuk është kundër PD, nuk ka qënë kurrë.

Amerika është kundër korrupsionit dhe kulturës së pandëshkueshmërisë.

Pyetja qe duhet shtruar është: a fitohen zgjedhjet me njollen e korrupsionit ne balle dhe Sali Berishen ne krye? Pergjigja ime eshte: kurre!

Shpjegimi që kam une eshte se shqiptaret nuk e duan korrupsionin, sepse kurrupsioni ata i varfëron, i sëmur, i zhyt ne injorance, i le ne meshiren e krimit, i vret. Ndaj shqiptaret nuk mund ta votojne ate.

Korrupsionin e duan vetem te korruptuarit, nga te dyja anet e politikes. Vetem ata duan te na bindin se me korrupsionin mund te bashkejetohet, se ai nuk ndahet dot nga shoqeria jone, se ate do t?a kemi bashkeudhetar gjithmone.

Vetem per te korruptuarit raporti USA-PD nuk ka lidhje me luften qe Amerika i ben korrupsionit, kapjes se drejtesise dhe kultures se pandeshkueshmerise, por eshte beteje kunder Sali Berishes, te cilin Sorosi se ç?ka qe nuk e do?

Me njollen e korrupsionit ne balle PD nuk do t?i fitoje dot zgjedhjet ne Shqiperi!?-shkruan Fatos Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga