LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nishani i tregon vendin “kazanit të propagandës”/ Ka vetëm një tezë për takimet e Berishës

20 Shtator 2021, 08:01, Politikë CNA
Nishani i tregon vendin “kazanit të propagandës”/ Ka

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka dalë hapur në krah të ish-kryeministit Sali Berisha, pasi ky i fundit ka zbritur në ?terren? dhe ka nisur takimet me demokratët, në kuadër të nismës ?Për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, më të hapur?.

Në një postim në rrjetet sociale, Nishani ka një përgjigje për të gjitha tezat, që sipas tij po tentojnë të bëjnë diversion, në lidhje me takimet e Berishës.

Sipas Nishanit, teza e vetme që shtron kjo lëvizje është ?A duhet që Lulzim Basha ti respektojë dhe dëgjojë anëtarët dhe strukturat e PD-së ??.

?Ndaj Foltores dhe lëvizjes së Z. Berisha, po tentohet të ngrihen teza e diversione pa fund !

Shumica e tyre dalë nga kazani propagandës së Edi Ramës.

Në fakt teza dhe çështja e vetme që shtron kjo lëvizje është e thjeshtë dhe e qartë !

A duhet që Lulzim Basha ti respektojë dhe dëgjojë anëtarët dhe strukturat e PD-së ?

Kaq e thjesht është.

Ndaj kësaj gjithsekush ka të drejtën të pozicionohet PRO ose KUNDER.

Pa shumë spërdredhje !?-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga