LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Berisha, shpresë për të ardhmen e PD"/ Nishani tregon qëllimet e lëvizjes

20 Shtator 2021, 10:29, Politikë CNA
"Berisha, shpresë për të ardhmen e PD"/ Nishani tregon

Ish-presidenti Bujar Nishani, është një ndër personalitetet e Partisë Demokratike, i rreshtuar në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe lëvizjes së tij për të bashkuar të djathtën.

Në një intervistë për Report tv, Nishani tha se qëllimi i lëvizjes është që PD të rikthehet në besim dhe shpresë për të ardhmen.

Gjithashtu ai theksoi se Berisha ka një vokacion dhe impakt të madh tek demokratët.

?Berisha ka një vokacion më të lartë,  për shkak të raporteve drejtuese dhe impaktit që ka pasur, lidhja organike me PD.

Dhe pavarësisht arsyeve që erdhi, reagimi i Berishës është i rëndësishëm.

Kjo lëvizje duhet të sjellë atë që unë besoj. Dhe unë do dëshiroja një ndryshim radikal në PD.

Së pari në konceptet e mënyrës sesi duhet të ndërtohet PD.

Së dyti, të kthehet në tezat ideologjike dhe morale.

Së treti, në rikompozimin e strukturave vendimmarrëse.

Ndryshime në statut, dhe lidership të ri.  

Duhet një PD krejt ndryshe nga tetë vite të shkuara dëm të. Dhe sot për sot, lëvizja është pozitive në dimensionet e saj?-tha Bujar Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga