LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Vrenozi degjeneron Bashën/ ‘Në krye të PD duhet një burrë me k***, jo një që sillet si pjeshkë’

20 Shtator 2021, 18:52, Politikë CNA
Ilir Vrenozi degjeneron Bashën/ ‘Në krye të PD duhet

Korçari satirik Ilir Vrenozi, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale ndaj kreut të PD Lulzim Basha.

Ai shkruan se me dorëheqjen e Berishës në 2013, dihej se PD-ja do të merrte fund, kjo pasi Basha sipas nuk mund të jetë dot lider.

Ndaj sipas tij, PD aktuale, duhet të shkrihet dhe të krijohet nga fillimi, por duke pasur parasysh që lideri i ri të jetë një burrë i vërtetë dhe jo një që sillet si ?pjshkë?.

?Pasi dha doreheqjen Berisha me 2013, une kam thene teksualisht:

Tani mori fund PD-ja…

Pse e thashe kete fjale… e thashe sepse Berisha e udhehoqi me dore te hekurt PD- per 22 vjet rresht, me karakter te forte, ishte lider i lindur, dhe vetvetiu pasardhesi duhet te ishte pak a shume ne nivelin e tij per ta mbajtur te forte ne vazhdimesi PD-në… Basha eshte njeri i mire, familjar i mire, por jo lider … anija qe i la Berisha me 2013, tani ne vitin 2021 po fut uje nga çdo anë…

Mendimi im eshte qe PD-ja te shkrihet dhe te rindertohet nga fillimi…

E te kihet parasysh:

1) Te mos kete me ne PD-në e re ish anetar te Partise Komuniste, biles as ata qe e kane patur babain komunist.

2) Duhet qe shume bij e bijash të ish te perndjekurve te jene Anetarë te Keshillit Kombetar te PD-së

3) Kryetar duhet te zgjidhet nje burre me koqe deri ne gjuri, jo nje burre qe sillet si pjeshkë…?/CNA.al

Lajmet e fundit nga