LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Demokratët ‘shpërthejnë’ kundër Bashës/ Kunati fshin komentet

20 Shtator 2021, 17:13, Politikë CNA
Demokratët ‘shpërthejnë’ kundër Bashës/

Lulzim Basha, kryetari pa parti dhe pa struktura që drejton Partinë Demokratike, nëpërmjet faqes zyrtare, ka tentuar të justifikohet për qëndrimet e mbajtura sot në Kryesinë e Grupit Parlamentar.

Pas debateve të forta me Flamur Nokën ai ka deklaruar se shumica e bazës është me Brishën dhe unë s?do lejoj në PD anti-amerikanë, duke etiketuar qartë, trupën elektorale, militantët e Partisë Demokratike si anti-amerikanë, pasi shumica e tyre mbështeste Berishën.

Në fakt për të sqaruar këtë skandal, Basha ka tentuar rreth një orë më parë, rreth orës 18 të bëjë një postim në faqen zyrtare të partisë Demokratike, por ajo që ka rënë në sy është fakti që janë me qindra e qindra komente kundër Lulzim Bashës.

Sharje, fyerje, akuza për bashkëpunimin e tij më Edi Ramën, kundër përjashtimit të Sali Berishës, fakti që është përdorur nga Soros, korrupsionin e tij politik e të gjitha këto me radhë.

Por ajo që ndodh është fakti se sapo qytetarët shkruajnë diçka kundër Bashës, zyra që në media është quajtur ?Byrektorja e PD? e kontrolluar nga kunati i tij, fillon dhe fshin komentet e militantëve të cilët janë mjaft të ashpër me kryetarin e PD-së. Ky i fundit prej shumë kohësh është strukur në zyrën e tij, mbledh vetëm segmente të vogla të strukturës së partisë, përpiqet të shmangë debatin dhe për më tepër ka frikë të dalë në bazë.

Pra është i vetmi kryetar partie ndoshta në botë, që ka frikë të vejë të takojë anëtarët e partisë së tij të cilët pak muaj më parë e kanë zgjedhur me një proces votimi një anëtarë një votë me një proces, të manipuluar pa asnjë diskutim, por të cilët për Lulin sot janë anti-amerikanë, ndërasa ky i fundit është anëtari i një partie anti-amerikane dhe vetë është pro-amerikan.

Komentet e qytetarëve i keni më poshtë me foto dhe ato flasin vetë, se kush është qëndrimi i militantëve të Partisë Demokratike ndaj Lulzim Bashës në krye të PD-së./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga