LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Viti i shkollor/ Kushi merr masat, takim me drejtuesit e Zyrave Vendore të Arsimit

20 Shtator 2021, 14:10, Politikë CNA
Viti i shkollor/ Kushi merr masat, takim me drejtuesit e Zyrave Vendore të

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Zyrave Vendore të Arsimit Parauniversitar mbi masat e marra për vitin e ri shkollor 2020-2021.

Fokusi i takimit ka qenë respektimi i protokolleve sipas udhëzuesit mbi masat ndaj Covid 19.

Sipas udhëzimit, në ato klasa ku nuk është e mundur respektimi i distancës për shkak të hapësirës së kufizuar dhe numrit të lartë të nxënësve, do të aplikohet mësimi me turne, e njëjta mënyrë e përdorur dhe në vitin shkollor të kaluar.

?Sot zhvillova një takim me drejtuesit e Zyrave Vendore të Arsimit Parauniversitar mbi masat e marra për vitin e ri shkollor 2021-2022.

Në fokus kryesor të takimit ishte respektimi i protokolleve sipas ?Udhëzuesit mbi masat ndaj COVID-19 në strukturat arsimore parauniversitare?, të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Në respekt rigoroz të ruajtjes së distancës, në shkollat apo klasat ku është e nevojshme, do të aplikohet përsëri mësimi me turne.

Puna vijon që çdo gjë të jetë gati më 27 shtator?, shkruan ministrja Kushi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga