LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe

12 Nëntor 2020, 09:04, Politikë CNA
Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe

Lulzim Basha megjithëse kishte lajmëruar që para 10 ditësh tashmë, se të dielën e kaluar do të emëronte të deleguarit në degë, ka bërë një tjetër levizje.

Ngaqë ende nuk ka njerëz dhe nuk është i sigurt dhe i bindur për emrat që do të çojë si drejtues të qarqeve që do jenë në krye të listave për deputet, për të treguar se po punon, ka bërë një lëvzje tjetër duke emëruar koordinatorët e degëve.

Një tufë me servilë, spiunë dhe të paaftë të sjellë në PD si prurje nga Luli dhe pa asnjë aktivitet konkrret politik. Janë çuar shumë personazhe, CNA.al ka zbuluar tre të parët, Endri Kokoshi, Erald Kapri, Endrin Gjipali.

Sipas të dhënave zyrtare CNA.al ka mësuar se Erald Kapri do të jetë koordinatori për degën e Durrësit.

Ai është një gazetar dhe një historian që është bashkuar me Lulzim Bashën disa vite më parë me shpresën se do të ishte kandidat për deputet në Pogradec, por nuk mundi pasi çuni i Fahriut ishte i preferuari i Lulit.

Tashmë Basha ka menduar ta përdorë si koordinator pra informator për situatën në degën e Durrësit. Sa informacione dhe sa të dhëna mund të mbledhë për organizimin në këtë degë, dikush që nuk e njeh funksionim e kupolës politike. Vështirë do ta ketë sepse nuk mjafton të jesh historian apo të dalësh në televizor që të jesh efiçent për organizimin.

Nga ana tjetër Endrin Gjepali, një nga Lulzimsat e devotshëm është çuar në Shkodër, ku do të koordinojë një nga degët kryesore të Shqipërisë që ka bastjon Partinë Demokratike që tashmë do tentohet të kthehet nga një parti ant-komuniste, në parti liberale të Lulit.

Bujar Vukaj është emëruar në Korcë.
Dritan Nelaj në Berat.
Florian Pustina në Vlorë.
Etion Kapedani në Fier.
Anxhela Malko , Avzi Hamati dhe Minushe Lazaj janë vendosur në Tiranë./CNA.al

Lajmet e fundit nga