LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar/ Ish-anëtarja e PD i "përvishet" Bashës: Shkarkim për paaftësi mendore

20 Shtator 2021, 15:24, Politikë CNA
Përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar/ Ish-anëtarja e PD i

Ish-anëtarja e Partisë Demokratike, Endira Bushati, ka sulmuar ashpër kryetarin e PD-së Lulzim Bashën në lidhje më përjashtimin e ish-kryeministrit Berisha nga grupi parlamentar, duke deklaruar se ky është shkarkim për paaftësi mendore.

Bushati është shprehur se nëse baza është me Sali Berishën dhe Basha e ka pranuar këtë, atëherë ai duhet të dorëhiqet, pasi nuk funksion arsyeja.

Më tej ajo ka deklaruar në tone të ashpra se mbledhjen e Kuvendit, nuk e ndalon dot Basha, sepse Kuvendi si organi më i lartë i partisë mblidhet edhe vetë, dhe këtë e përcakton statuti.

?Baza është me Sali Berishën, por nuk do të lejoj një kongres anti-Amerikan???

?..paska thënë Basha?..

Duhet konsideruar edhe opsioni i shkarkimit për paaftësi mendore!

Së pari: nëse baza është me Sali Berishën dhe ti këtë e pranon, atëherë nëse funksionon arsyeja, duhet të dorëhiqesh! Se Partia është baza?.o jurist perëndimor?..

Së dyti: ti nuk e ndalon dot mbledhjen e kuvendit?.sepse kuvendi si organi më i lartë i partisë mblidhet edhe vetë, dhe këtë e përcakton statuti?.o jurist perëndimor?..

Së treti: nëse baza qenka anti-amerikane, si pranon ti, pro-amerikani i madh të jesh në krye të një partie me anëtarësi amerikane?????

Edhe ekspertimi psikiatrik duket i tepërt këtu?..”, shkruan Bushati në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga