LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sali Berisha: Ish kryetari sot shpalli “non grata” bazën e Partisë

20 Shtator 2021, 17:16, Politikë CNA
Sali Berisha: Ish kryetari sot shpalli “non grata” bazën e

?Nuk do të lejoj një kongres anti-amerikan apo grupime anti-amerikane në PD?, është shprehur Basha në mbledhjen e sotme me Kryesisë së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Ndërkohë nuk ka vonuar as reagimi dhe qëndrimi i ish kryeministrit, Sali Berisha, i cili shkruan se sot ish kryetari, duke iu referuar Bashës, ka shpallur ?non grata? bazën e partisë.

?Miq, ish kryetari sot shpalli non-grata bazen e partise! Sb?, shkruan Berisha.

Lulzim Basha ka patur debate të forta sot në mbledhjen e Kryesisë së Grupit Parlamentar të PD me deputetin Flamur Noka dhe deputetë të tjerë të partisë, përsa i përket vendimit për përjashtimin e Sali Berishës.

E gjitha kjo ka ardhur pasi shumë prej deputetëve dhe vetë Berisha, kanë kërkuar të mblidhet një kuvend ku sipas statutit, të procedohet vendimi i marrë nga kreu i PD Lulzim Basha.

Gjithashtu Berisha është shprehur në deklaratat e tij se do ta vazhdojë betejën e tij me Lulzim Bashën dhe ka paralajmëruar se do të rikthejë PD në partinë e parimeve, njësoj siç ka qenë që nga themelimi i saj.

Vendimin e Bashës për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD, Berisha e ka quajtur një verpim të ulët dhe një thikë pas shpine jo vetëm ndaj tij por edhe ndaj të gjithë demokratëve dhe atyre që e kanë votuar. / CNA.al

Lajmet e fundit nga