LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kryetari është izoluar në kullë”/ Noka flet për përplasjet me Bashën, çfarë i tha në zyrë

20 Shtator 2021, 19:16, Politikë CNA
“Kryetari është izoluar në kullë”/ Noka flet

Deputeti i PD-së, Flamur Noka, i cili është përplasur ashpër sot me kryedemokratin Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së Kryesisë, ka zbardhur të tjera detaje nga debatet me kryetarin.

Pak javë më parë, ai i shkoi në zyrë Bashës, duke e kërkcënuar hapur për përjashtimin e Berishës, ndërsa Noka sot në Report tv ka treguar dhe bisedën mes tyre.

Noka tha se e ka paralajmëruar Bashës se vendimi është vrasës për PD, dhe se në këtë po shpëton vetëm veten e tij.

?Nuk kam dashur ti hyjë këtyre debateve dhe jam përpjekur të mos i përciellë në media.

Bashës i kam thënë zoti kryetar 80% e kryesisë është kundër jush dhe është pro liderit.

Ne kërkojmë që zëri ccdo anëtari të dëgjohet. Vendimi ccdo anëtari të respektohet.

të bësh rolin e strucit dhe të bësh sikur nuk po ndodh gjë nuk shkon. Partia po shkaterrohët pas këtij vendimi

I thash kryetarit jeni mbyllur në kullë, por parita duhet të shpëtohet.

I kam tyhen që ky vendim është vrasës për PD. Ke ruajtur veten tendë, këto ja thashë dhe sot?, shtoi Noka./CNA.al

Lajmet e fundit nga