LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Përjashtimi i Berishës është nul"/ Topalli: Është vendimi që Basha ka dashur gjithë jetën

20 Shtator 2021, 19:31, Politikë CNA
"Përjashtimi i Berishës është nul"/ Topalli:

Vendimi personal i Lulzim Bashës, për të përjashtuar ish kryeministrin Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD, është një nga temat më të nxehta të javëve të fundit në politikë.

Që nga momenti i vendimit, të shumtë kanë qenë deputetët dhe politikanët që e kanë kundërshtuar këtë vendim duke e quajtur jostatutor.

E ftuar në emisionin “Now” të ekspertes së komunimit Erla Mëhilli, ish kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli e ka quajtur këtë vendim si nul, zero, të paligjshëm.

Për ish kryeparlamentaren, ato që ka deklaruar Basha janë spekulime dhe gënjeshtra.

?Por sigurisht , një vendim befasues më ka habitur shumë dhe më është dukur i padrejtë. Qëndrimin e kam mbajtur edhe ditët e fundit.

Vendimi për përjashtimin e zotit Sali Berisha, është i paimagjinueshëm, irracionale, e paligjshme.

Është një vendim nul është 0, përveç diktatorit të Koresë së Veriut nuk ka njeri në botë të dalë dhe të bëjë një deklaratë dhe të thotë ky është vendimi.

Ato që ka thënë Basha janë spekullime dhe gënjeshtra.

Më kujton Enver Hoxhën. Nuk është vendim është deklartë dhe kush e kapërdin këtë o ka probleme me veten e tij, ose ambiciet për karriget janë të tilla që i errësojnë.

Është vendimi që ka dashur gjithë jetën dhe ka luftuar për të?, tha Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga