LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Topalli: Bipolarizimi është ngjitur fort në Shqipëri, nuk lë hapësirë për forca të reja politike

20 Shtator 2021, 19:13, Politikë CNA

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka deklaruar se partia e saj Lëvizja për Ndryshim nuk e arriti dot qëllimin për shkak se bipolarizimi është ngjitur fort në Shqipëri dhe nuk lë hapësira për forca të reja politike.

Topalli është shprehur në emisioonin “Now” se Lëvizja për Ndryshim erdhi në kohë pandemie dhe nuk pati kohë për lëvizje e tubime.

?Ky është debat që ndoshta do shumë kohë. Prej 3 dekash, sistemi i asgjëson çdo leëvizje të re, me përjashtim të rasteve që funkisojnë me armë të tjera. Bipolarizmi ka ngjitur fort në Shqipërri. Ajo ishte lëvizje që lindi në kohë pandemije, dhe s? kisha mundësi për të lëvizur. Shqiptarët bipolarizohen drejt forcave politike të mëdha. Nuk patën kohë”, tha Topalli.

Më tej Topalli ka deklaruar se lëvizja do të marrë përmasa të mëdha dhe do të përfshijë shtresa të ndryshme të shoqërisë.

?Lëvizja për Ndryshim po ndihet shumë më tepër se është ndjerë përpara. Unë e shoh si domosdoshmëri, si mundësi, që duhet të përfshijë shtresa të ndryshme të shoqërisë. Sa më shumë lëvizje të tilla të ketë, mund të kthëjnë vlerat parimet. Lëvizja do të marrë përmasa të mëdha?, shton Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga