LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza në PD/ Indrit Hoxha: Ja kur do të largohet Basha nga drejtimi i partisë

20 Shtator 2021, 20:22, Politikë CNA

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Indrit Hoxha, teksa ka diskutuar për krizën në PD, është shprehur me datë 8 dhjetor të vitit 2021 Basha nuk do të jetë me kryetari i PD.

I ftuar në MCN Tv, pas përjashtimit të Sali Berishës, Hoxha tha se firmat do të mbledhin kuvendin e PD dhe po në të njëjtën ditë do të ndryshohet statuti i partisë dhe kjo do të çojë në largimin e tij.

?Rruga që do ndiqet është e thjeshtë. Do kërkohen firmat për mbledhjen e kuvendit. Atë ditë do të ndryshohet statuti i partisë. Më 8 dhjetor 2021 Lulzim Basha nuk është më kryetar i PD dejuro se de defacto nuk është. Do vij më datë 9 këtu dhe do ta diskutojmë?, tha Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga