LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbulohet platforma Rama-Basha/ Ish-Presidenti zbardh marrëveshjet e fshehta

21 Shtator 2021, 09:05, Politikë CNA

Ish-Presidenti Bujar Nishani, ka hedhur dritë mbi platformën Rama-Basha.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, ai thotë se dyshja Rama-Basha, synojnë e punojnë që shqiptarët të konsiderohen e trajtohen si qytetarë të Klasit të II-të.

?Edi Rama & Lulzim Basha synojnë e punojnë që shqiptarët të konsiderohen e trajtohen si qytetarë të Klasit të II-të !

 Sipas platformës së tyre:

 Për shqiptarët mjafton kjo ekonomi mizerabël,

 Për shqiptarët nuk ka nevojë për shtet serioz dhe institucione normale,

 Për shqiptarët nuk ka nevojë për standarte demokratike.

 Për shqiptarët nuk janë të rëndësishme liria, të drejtat themelore, dinjiteti,

Për shqiptarët nuk janë të nevojshme standartet që gëzojnë popujt dhe shoqëritë e tjera evropiane?, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Sipas të njëjtit, mjafton që Rama dhe Basha të vegjetojnë mbi mjerimin dhe talljen ndaj shqiptarëve, ndaj ai bën thirrje që të mos lejohet kjo gjë.

?Shqiptarët të mos lejojnë kurrë që ti konsiderojnë e trajtojnë si qytetarë të Klasit të II-të! Kurrë, me çdo çmim që të nevojitet?, shkruan më tej Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga