LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alfred Rrushaj kundër Bashës/ 1500 delegatë e mbledhin Kuvendin

21 Shtator 2021, 09:49, Politikë CNA

Vendimi i kreut të PD-së Lulzim Basha, për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar, ka sjellë reagimin e ashpër dhe të atyre që deri dje i kemi parë në krah të Bashës.

Nënkryetari i PD, Alfred Rushaj, në emisionin ?Opinion?, ka thënë se Berisha është në të drejtën e tij për të bërë gjithçka brenda statutit të PD për të kërkuar anulimin e vendimit të Bashës.

Rushaj ka kundështuar Bashës, duke i thënë se 1500 delegatë mund të thërrasin Kuvendin Kombëtar.

“Asnjë Kuvend i PD, i zakonshëm apo i jashtëzakonshëm nuk duhet dhe nuk do të etiketohet anti- amerikan. 1500 delegatë e mbledhin Kuvendin dhe ne jemi të detyruar t’i bindemi,”  ka thënë ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga