LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Xhaçka pret Merkel në Rinas/ Mirënjohje për mbështetjen në rrugën drejt BE

14 Shtator 2021, 08:18, Politikë CNA

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe delegacioni që e shoqëron, kanë mbërritur sot në Rinas.

Mësohet se zyrtarja e lartë gjermane u prit nga ministrja e Punëve të Jasthme, Olta Xhaçka dhe ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.

Në një postim në rrjtet sociale, ministrja Xhaçka ka publikuar foto nga mbërritja e Merkel në Rinas, ndërsa bashkëngjitur shkruan ?Nder dhe kënaqësi t?i uroja mirëseardhjen Kancelares Gjermane, Angela Merkel, e cila mbërriti në Tiranë për takime të rëndësishme me Kryeministrin Edi Rama dhe liderët e rajonit. Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin të Ballkanit Perëndimor si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë.?/CNA.al

Angela Merkel mbërrin në Rinas

Lajmet e fundit nga