LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ringritja e PD/ Nishani: Berisha ka forcën për këtë sfidë

13 Shtator 2021, 21:00, Politikë CNA

Ish-presidenti, Bujar Nishani është shprehur se pas aktit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga partia, PD ka vetëm dy rrugë.

Sipas tij partia ose do të shkrihet ose do të rigjenerohet dhe do të jetë më e fortë.

?Ky akt ka groposur të ardhmen e PD-së. Problem nuk është e shkuara por e ardhmja. E ardhmja ka dy mënyra ose do shkojë drejt shkrirjes totale ose do të rigjenerohet,  do modernizohet duke krijuar koncepte të tjera? theksoi Nishani  në Open.

Ai shtoi se kjo do të jetë një sfidë e madhe dhe Berisha ka forcën për të nisur këtë proces.

?Është sfidë e madhe, bllokimi i çdo tentative për ta zgjeruar dhe futja e detyruar e Bashës në këtë projekt. Berisha mund të ndihmojë për nisjen e këtij procesi dhe e ka forcën. Shpresoj shumë që PD ta vijojë këtë proces dhe mendoj se është alternativa më e mirë?, tha Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga