LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pushkatim në pritë demokratëve”/ Berisha: Basha ka hequr njerëz që kishin një jetë në PD

13 Shtator 2021, 19:42, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në Syri Tv, u shpreh se më 2017, Basha ka hequr njerëz që kishin një jetë në PD.

Sipas Berishës kjo ishte pushkatim ne pritë për demokratët.

?Kundërshtari im më i madh është Edi Rama dhe e konsideroj fatkeqësi kombëtare. Unë do nis foltoret me simpantizantë dhe drejtues të Partisë Demokratike. Më 2017, Basha ka hequr njerëz që kishin një jetë në PD, që nuk kishin dosje të zeza dhe kjo ishte pushkatim me pritë. I kam thënë se me këtë që ke bërë, iu ke dhënë të drejtën që të bëjnë gjithçka ndaj teje?, deklaroi Berisha./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga