LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Basha është një lider i thyer”/ Berisha: Anëtarësia e PD nuk e beson

13 Shtator 2021, 19:31, Politikë CNA

Ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, është shprehur se shumica e anëtarësisë së Partisë Demokratike nuk e beson si lider Lulzim Bashën.

Ai është shprehur se ai është një lider i thyer, për të cilin gjatë fushatës ka bërë luftë me mediat, të cilat e ç?vlerësonin në mënyrë ekstreme.

?Shumica e anëtarësisë nuk e besojnë si lider Lulzim Bashën. Unë në fushta kam bërë luftë me mediat që e ç?vlerësojnë në mënyrë ekstreme. Ai është një lider i thyer. Kjo është kriza më serioze në PD dhe ndjej shumë keqardhje për anëtarësinë e saj që nuk e ka imagjinuar asnjëherë?, ka thënë ai për Syri TV.

Ai më tej tha se është përpjekur ta mbështes Bashën për asgjë personale, por vetëm për demokratët.

?Jam përpjekur që Bashën ta mbështes Bashën për asgjë personale, por vetëm në insteres të demokratëve. Bashkëjetesën e përcakton Lulzim Basha”, ka shtuar Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga