LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“PD në krizë të thellë”/ Berisha: Deklarata e Bashës ka krijuar traumë të madhe

13 Shtator 2021, 19:09, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se deklarata e Bashës për përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar i PD, ka krijuar një traum të madhe në PD.

I ftuar në Syri tv, Berisha tha PD është në krizë të thellë.

?Deklarata e Bashës ka krijuar një traum të madhe në PD.

Partia Demokratike është në krizë të thellë dhe rrezik të madh.

Unë që në fillim kam kërkuar që PD, të mos merret me cështjen ?non-grada?.

Ky ma mësoj mua vendimin 20 minuta para. Ka krijuar shumë probleme të mëdha

Kam qëllim të shpëtoj PD nga një situatë tejet e rënduar.?/ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga